Ana Sayfa / Makale / Kayseri Mal Rejimi ve Kayseri Boşanma Avukatı

 
Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Kayseri Mal Rejimi ve Kayseri Boşanma Avukatı Ceyhun ÖCAL; Boşanma davaları neticesinde tazminatlar, nafaka, velayet gibi konuların haricinde mal rejimi ve mal rejimin sonuçları da gündeme gelmektedir. Mal rejimleri, boşanmalardan sonraki süreç içerisinde oldukça önem taşımaktadır.

Kayseri Mal Paylaşım Avukatı

Kayseri Mal Rejimi ve Kayseri Boşanma Avukatı Ceyhun Öcal

Kayseri Mal Rejimi ve Kayseri Boşanma Avukatı Ceyhun Öcal

Özellikle yasal mal rejimi bulunan edinilmiş mallara katılma rejimleri ve sık bir şekilde görülen mal ayrılıkları rejimi eşler tarafından iyi bir biçimde öğrenmelidir. Edinilmiş mallara katılma rejimleri yasal rejim olduğundan dolayı özellikle karıştırılmasına gerek yoktur. Fakat sık bir şekilde tercih edilen mal ayrılığının rejiminin seçilmesi ve kararlaştırılmakta olan konuların Mal ayrılığı rejimi sözleşmesinin üstüne geçerli bir biçimde ifade edilmesi önemlidir.

Unutulmamalı ki mal rejimi, evlilikten önce düzenlenebildiği üzere evlilik esnasında da düzenlenebilir ve değiştirilebilir. Mal rejimlerinin değiştirilmesi, eşlerin kendi aralarında alınacak ortak bir karar sonucunda noterde gerçekleştirilecek işlemler ile olabildiği üzere bazı olaylar mal rejimlerinin değiştirilmesi davaları ile de mümkün olmaktadır.

Kayseri Mal Paylaşım Avukatı Hizmeti

 • Anlaşmalı boşanma davalarının açılması ve takibi
 • Çekişmeli boşanma davalarının açılması ve takibi
 • Mal paylaşımı davası davalarının ve takibi
 • Zina nedeniyle boşanma davalarının açılması ve takibi
 • Suç işleme nedeniyle boşanma davalarının açılması ve takibi
 • Nafaka ve tazminat davalarının açılması ve takibi
 • Tanıma ve tenfiz davalarının açılması ve takibi
 • Velayet davalarının açılması ve takibi
 • Nafaka uyarlama davalarının açılması ve takibi
 • Nafaka ve tazminat alacaklarının tahsilleri için icra işlemleri yapılması
 • Şiddet gösteren eşin evden ve ev ortamında uzaklaştırılması davasının açılması ve takibi

Kayseri ilinde faaliyetlerini gösteren Kayseri Mal Paylaşım ve Boşanma Avukatları bürosu boşanma avukatı ekipleri ile beraber mal paylaşımı davaları ve diğer boşanma davaları üzerinde boşanma avukatı ve arabulucuları şeklinde nafaka, velayet, tazminat ve mal rejimlerinin konuları dahil olacak şekilde boşanma ile alakalı her türlü hususta hukuksal danışmanlık, arabuluculuk ve avukatlık hizmetleri vermektedir.

Kayseri Mal Paylaşım Avukatı Ücretleri

İcra ve İflas müdürlükleri içerisinde takip işlemleri adına baştan sona kadar yapılan bütün işlemlerin karşılığı şeklinde yasal vekalet ücretleri, 2021 senesi için asgari bakımdan aşağıdaki şekildeki gibi belirlenmiştir:

 • Takip miktarı 4.800,00 liraya kadar olan icra takipleri konusunda avukatlık ücreti, 720,00 liradır. Fakat bu tutar, asıl alacağı geçemez.
 • İlk 40.000,00 liralık kısım için %15. Sonra gelen 50.000,00 lira için %13. Sonraki 90.000,00 lira için %9,5. Sonra gelen 250.000,00 lira için %7. Sonraki 620.000,00 lira için %5. Sonra gelen 775.000,00 lira için %3,5. Sonraki 1.275.000,00 lira için %1,8. Sonra gelen 3.100.000,00 lira için %1 oranında bir vekalet ücreti belirlenir.
 • Aciz belgesi, takibi sonuçlandırmakta olan işlemlerden sayılır. Bu belgenin alınması durumunda avukata tam ücret ödenir.

Kayseri Mal Paylaşım Avukatı Ceyhun ÖCAL ve Kayseri Boşanma Avukatı Ceyhun ÖCAL, Kayseri’nin Boşanma Avukatı Ceyhun ÖCAL, Boşanma Avukatı Kayseri Av. Ceyhun ÖCAL, Kayseri’de Boşanma Avukatı Ceyhun ÖCAL, Kayserinin En İyi Boşanma Avukatı Ceyhun ÖCAL olarak Boşanma davaları ve mal rejimi davalarında Kayseri İli, İlçeleri ve civar İller için yardımcı olmaktayız. Bu davalar spesifik davalar olup mutlaka avukat yardımı alınmalıdır. Arayınız yardımcı olalım. Tlf: 0 530 162 10 97.

 
Paylaş
 
 
0530 162 10 97