Ana Sayfa / Makale / Kayseri Boşanma Avukatı

 

Kayseri Boşanma Avukatı; Aile hukuku davalarında, boşanma davalarına ve bu tür davalara bakan Kayseri boşanma avukatı hizmetinden yararlanın. Profesyonel olarak davaların yürütüldüğü ve Kayseri ilinde boşanma sonrası belirli hak ve talepler için hukuka uygun hizmetler verilmektedir. Bu haklar arasında;

  • İştirak nafakası
  • Yardım nafakası
  • Yoksulluk nafakası
  • Mal paylaşımı

Vb. davalara bakılmaktadır. Bunun yanı sıra çocukların kimde kalacağına dair velayet davaları konusunda da başvurabilirsiniz. Ortak velayet konusunda müvekkillerin bilinçlendirilerek hukuki yardım ve desteklerini sağlayan boşanma avukatı, bu süreçleri kontrollü bir şekilde yönetmektedir. Böylece müvekkiline hukuki danışmanlık konusunda hizmet vermektedir. Dolayısıyla özel yetki içermekte olan vekaletin noter aracılığı ile çıkarılması ve avukata verilmesi gerekiyor.

Kayseri Boşanma Avukatı Tazminat Talebi

Kayseri Boşanm Avukat - Avukat Ceyhun Öcal

Kayseri Boşanm Avukat – Avukat Ceyhun Öcal

Kayseri boşanma avukatı müracaatı yaptığınızda, belirli nafakalar ve tazminatlar konusunda talepte bulunabilirsiniz. Boşanma avukatından talepte bulunulacak nafaka çeşitlerini yukarda belittik. Talep edebileceğiniz tazminatlar da vardır.  Çekişmeli boşanma veya anlaşmalı boşanma olan davalarda nafaka ile birlikte aynı zamanda tazminat da talep edilebilir. Tazminat talebi için bir eşin diğer eşten daha az kusurlu olması gerekmekte veya hiç kusurunun olmaması gerekmektedir. Bunun yanı sıra suçun somut delillerle gösterilebilmesi gerekmektedir. Bunun yanı sıra kanunda olan veya ilerde doğabilecek olan menfaati boşanma olduğu zaman; zarar görecek olan eş tazminat talebinde bulunabilmektedir. Bu tazminat maddi tazminat olarak da bilinir.

Manevi tazminat için de boşanma davasına sebep olan olay için kişilik haklarının zarar görmüş olması gerekir. Böyle bir durumda zarar gören taraf kusurlu taraftan uygun bir miktarda bu tazminatı talep edebilir.

Boşanma Davasında Tazminat Dayanakları

Kanunen tazminat miktarının uygun bir düzeyde olması ön görülmüştür. Ancak bu “uygunluk” konusunda içeriğinin nasıl olacağı konusunda belirli tartışmalar mevcuttur. Kayseri boşanma avukatı müracaatlarında bu tazminatların ne düzeyde olacağına dair bir takım bilgiler verilmektedir. Ayrıca teoride de uygun miktarda olan tazminat dayanakları aşağıdaki gibidir;

  • Tarafların ekonomik durumları ve sosyal durumlarının göz önünde bulundurulması
  • Boşanma davasına sebep olan kusurun ne derecede olduğu
  • Paranın satın alma gücüne dair belirli durumlar
  • İhlal edilen mevcut kişilik haklarına yapılan saldırılar
  • Beklenen menfaat doğrultusunda kişilik haklarına yapılan saldırı dengesi gibi durumlardır.

Bu yüzden eşlerin maddi koşulları, verilecek olan tazminatın temellerini oluşturur. Dolayısıyla boşanma davası açan tarafa aynı şekilde maddi veya manevi tazminatın verilmeyeceği konusunda bir belirtidir. Bunun yanı sıra yine herkesin yaşam koşulları ve gelirine binaen davada tazminat miktarı belirlenir.

Kayseri Avukat Randevu Al

Kayseri Avukat Randevu Al

 
Paylaş
 

Avukat Ceyhun Öcal - Kayseri Avukat

Avukat Ceyhun Öcal
Mevlana Mah. Barış Manço. Cad. Özbaş Apt. No.19/7 (Kat.3 Adliye Yanı) Kocasinan/KAYSERİ

Tel: 0 530 162 10 97

Mail: ceyhun602@gmail.com

 

Çalışma Saatlerimiz

Pazartesi – Cuma : 08:00 – 18:00
Cumaretesi: 09:00 – 16:00
Pazar: Kapalı