Ana Sayfa / Makale / Kayseri Miras Avukatı Ceyhun Öcal

 
Click to rate this post!
[Total: 4 Average: 4.8]

Kayseri Miras Avukatı Ceyhun Öcal; Miras hakkı sahipleri, Sulh Hukuk Mahkemesi veya noterlerden mirasçılık belgesi(veraset ilamı) alabilmektedir. Veraset ilamı, diğer adıyla mirasçılık belgesi, kimlerin mirasçı olduğunu ve miras üzerindeki paylarını gösteren belgedir. Aksi ispat oluncaya kadar lehine mirasçılık belgesi düzenlenen kişi mirasçıdır. Aksi mirastan yoksunluğun ispatlanması, mirasçılık belgesinin iptali gibi davalarla ispatlanabilmektedir.

Kayseri’nin En İyi Miras Avukatı

Kayseri Miras Avukatı Ceyhun Öcal

Kayseri Miras Avukatı Ceyhun Öcal

En iyi miras avukatı, miras hukukunun aile, kardeşler, anne-baba ve çocuklar ve diğer yakın akrabalar arasındaki uyuşmazlıklarla ilgili olduğunu bilen ve miras hukukundan kaynaklanan uyuşmazlıkların aile bireyleri arasında ne kadar büyük ve etkili travmalara sebebiyet verebileceğinin farkında olan avukattır. Böylesi bir uyuşmazlık alanı, önemli bir iş etiğini de beraberinde getirmelidir. Miras avukatı tavsiye üzerine bulunabilecek bir avukat olabileceği gibi, internet üzerinde yapılacak bir araştırma ile de bulunabilecek  ve miras hukuku alanında uzman bir avukattır.

Kayseri Miras Avukatı Hangi İşleri Yapar

Öcal Hukuk Bürosu olarak Avukat Ceyhun ÖCAL olarak, miras hukuku alanında da çalışmalarda bulunuyor ve adalet arayışı içerisinde olan müvekkillere Kayseri en iyi miras avukatı hizmeti sunmayı amaç ediniyoruz. Kayseri’de Ankara’da ve Türkiye’nin dört bir yanında yer alan irtibat bürolarımız yardımıyla ve İstanbul, İzmir, Antalya, Eskişehir, Konya ve Gaziantep başta olmak üzere Türkiye’nin tüm illerinde miras avukatı olarak hizmet sağlıyoruz.

Hiçbir vatandaşımız miras hukukundan kaynaklı uyuşmazlıklarda kendisini avukat ile temsil etmek zorunda olmasa da, olası hak kayıplarının önüne geçilebilmesi için bir avukatın profesyonel desteğinden yararlanılmasını tavsiye etmekteyiz. Kayseri Barosu Avukatlarından Avukat Ceyhun ÖCAL, Miras Hukuku alanında deneyimi tecrübesi hukuk bilgisi ile müvekkillerine her zaman yardımcı olmaktadır. Miras Hukuku konuları çok spesifik konulardır. Bu branşta eğer yanlış dava açar iseniz tüm haklarınızı kaybetme durumu ile karşılaşabilirsiniz. Bizi arayın. Miras davalarında yardımcı olalım. Tel: 0530 162 10 97. Kayseri Miras Hukuku Avukatı, Kayserinin En İyi Boşanma Avukatı Tel: 0 530 162 10 97.

İlginizi Çekebilir : Kayseri Tazminat Avukatı

Mirasın Reddi

Mirasın reddi, kanuni veya atanmış mirasçının kendilerine geçmiş olan mirası kabul etmemek hususundaki irade beyanlarıdır. Mirasın reddi hakkına sahip olanlar, kanuni ve atanmış mirasçılardır. Atanmış mirasçı, miras sözleşmesi ile mirasçı atanmış olsa bile, mirası reddedebilir. Buna karşılık, musalehin (lehine belirli mal vasiyet olunan kişi) mal vasiyetini reddetmesine ihtiyaç yoktur, süresi içinde bunu talep etmemekle mal vasiyetinin ifasını talep hakkı düşer. Kayseri Mirasın Reddi davalarında hukuki tecrübesi ile Avukat Ceyhun ÖCAL müvekkillerine yardımcı olmaktadır.

Mirasın reddi 3 aylık süre içerisinde yapılmalıdır. Mirası 3 aylık belirtilen sürede ret etmeyen mirasçı, mirası kayıtsız şartsız iktisap etmiş olur. Bir mirasçı, mirası ret için gerekli süreyi geçirdikten ve mirası kabul etmiş sayılmasından sonra yasaya aykırı olarak sulh hukuk mahkemesinde reddi tescil ettirmiş ise, tereke alacaklılarının bu usulsüz tescili iptal, geçersizliği hüküm altına aldırmak için, hukuki yararları olması sebebiyle dava açma hakları vardır.

Kayseri Miras Davaları ve Kayseri Mirasın Reddi Davaları

Bu davalar spesifik davalardır. Bu nedenle mutlaka bir avukatın hukuki bilgisinden deneyiminden faydalanmak zorunludur. Kayseri ilinde miras Avukatı Ceyhun ÖCAL, miras davalarında müvekkillere deneyimi ve tecrübesi ile yardımcı olmaktadır. Kayseri Miras Avukatı Ceyhun Öcal.

İlginizi Çekebilir: Kayseri Avukat Ve Danışmanlık

Kayseri Miras Avukatı Ücretleri

Miras avukatı ücretleri davadan davaya ve kişiden kişiye değişebilmektedir. Ancak genellikle her halükarda alınacak matbu bir ücretin yanında bir de nispi bir ücret üzerinde anlaşıldığı görülmektedir. Bu ücretlerin saptanmasında Türkiye Barolar Birliği tarafından yayınlanan 2022 yılı Avukatlık Asgari Ücret Tarifesi ve baroların açıkladığı avukat-iş sahibi arasında tavsiye edilen ücret tarifeleri yol gösterici nitelik taşımaktadır.

Avukatların açık bir şekilde ücret belirtmeleri, etik olmayan ve rekabet yasağına aykırı bir durum teşkil ettiğinden dolayı yapılabilecek en doğru davranış alanında uzman bir miras avukatından hukuki danışma hizmeti alıp somut olay hakkında bilgi vermek ve avukatın mevcut iş için takdir edeceği ücreti öğrenmek olacaktır.

Kayseri Avukat Randevu Al

Kayseri Avukat Randevu Al

 

Kayseri Miras Davaları Hangi Konularda Açılır?

Kayseri Miras Davaları birçok konuda açılabilir. Bunlar arasında mirasın paylaşımı, mirasın reddi, mirasçılık belgesi, vasiyetnameler gibi konular yer alır. Bu davalar, miras konusunda yaşanan anlaşmazlıkların çözüme kavuşturulması için açılır.

Kayseri Miras Davası Ne Zaman Açılabilir?

Kayseri Miras Davası, mirasın açılması ile birlikte açılabilir. Mirasın açılabilmesi için ise, miras bırakanın vefat etmiş olması gerekmektedir. Miras davası açılmadan önce, mirasın paylaşımı konusunda anlaşmazlık yaşayan taraflar arasında çözüm yolları aranabilir. Ancak çözüm yolu bulunamazsa, miras davası açılabilir.

Kayseri Miras Davası İçin Avukata Ne Zaman Başvurulmalıdır?

Kayseri Miras Davası için avukata başvurmak, mirasın açılmasından sonra yapılması gereken bir adımdır. Mirasın açılmasının ardından mirasın paylaşımı konusunda taraflar arasında anlaşmazlık yaşanması durumunda, avukata başvurulabilir. Ayrıca, vasiyetname geçerli değilse veya mirasın tespiti için işlemler yapılması gerekiyorsa da avukata başvurulması önemlidir.

 
Paylaş
 
 
0530 162 10 97