Ana Sayfa / Makale / Kayseri Trafik Kazası Avukatı, Trafik Kazası Tazminatları

 
Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Kayseri Trafik Kazası Avukatı; Trafik kazalarından doğan sorumlulukta olayın bel kemiği olan kusur durumunun belirlenmesi, hem teknik hem de hukuki tasnif ve incelemeyi gerektirir. Ayrıca genel bilgiler ve ilgili mevzuatta bulunan konular bu makalemizde ayrıntılı olarak ele alınacaktır.

Kayseri Trafik Kazası Avukatı, Trafik Kazası Tazminatları

Kayseri Trafik Kazası Avukatı, Trafik Kazası Tazminatları

Kayseri Trafik Kazası Avukatı, Trafik Kazası Tazminatları

Olayda kusurun oluşması ile buna etken olan asli ve tali hususlar ayrı ayrı ve titizlikle incelenmelidir.

Kusur raporu, ceza yargılamasında verilecek cezanın belirlenmesinde hukuk yargılamasında ise maddi ve manevi tazminatların tespitinde önem arz etmektedir.

Uzman teknik bilirkişi raporu düzenlenirken; Olaya, oluşa, dosya kapsamına uygun, açık anlaşılabilir, gerekçeli ve denetime elverişli olmasına özen ve dikkat göstermeli olay yeri ile ilgisi varsa fotoğraf veya bilirkişi tarafından çizilmiş basit krokilerin de rapora eklenmesi gerekmektedir.

Kayseri Trafik Kazası Avukatı Ceyhun ÖCAL, Trafik kazalarından doğan sorumluluk ve tazminatlarda hukuki bilgisi, tecrübesi ve deneyimi ile müvekkillerine yardımcı olmaktadır.

Trafik kazasında yaralanma tazminatı ne kadar?

Örneğin, siz trafik kazası sonrasında %30 kusurlu bulundunuz ve bilirkişi de bu kusur oranını onayladı. Bu kusur üzerinden size 40.000 TL tazminat çıkması halinde kusurunuz %30 olduğu için alabileceğiniz tazminat  40.000 TL’nin %30’ı kadar, yani size ödenecek trafik sigortası yaralanma tazminatı 12.000TL’dir

Trafik kazasında tazminatı kim öder?

Herhangi bir hasar durumda, sigorta teminatları kapsamında tazminatın en kısa sürede ödenebilmesi için hasar ile ilgili belgelerin sigorta şirketine ya da ekspere doğrudan ulaştırılması gerekir. Zarara uğrayan kişi kazaya ait belgeleri sigorta şirketine ilettiği andan itibaren trafik sigortası tazminat ödeme süresi 8 iş günüdür. Sigorta poliçesinde yer alan teminat limitlerine uygun olarak ödeme yapılır. Araca ait hasarla birlikte yaralı olunması halinde ortaya çıkan muayene ve tedavi masrafları da karşılanır.

Trafik kazasında kolum kırıldı ne kadar tazminat alırım?

Kanunlarca belirlenen faktörler trafik kazası tazminatı hesaplama esnasında dikkate alındığında, yaklaşık 250.000 TL miktarında, bacak kırığı, kol kırılması ya da benzeri durumlarda tazminat alınmasımümkündür.

Manevi tazminat davasında para ödenir mi?

Borçlar Kanunu MADDE 58- Kişilik hakkının zedelenmesinden zarar gören, uğradığı manevi zarara karşılık manevi tazminat adı altında bir miktar para ödenmesini isteyebilir.

Kayseri Trafik Kazası Davaları, Trafik Kazası Tazminatları spesifik davalardır. Bu nedenle mutlaka bir avukatın hukuki bilgisinden deneyiminden faydalanmak zorunludur. Kayseri ilinde Tazminat Avukatı, Kayseri Trafik Kazası Avukatı Ceyhun ÖCAL, tazminat davalarında müvekkillerine deneyimi ve tecrübesi ile yardımcı olmaktadır. Kayseri Trafik Kazası Avukatı Ceyhun Öcal.

Kayseri Avukat Randevu Al

Kayseri Avukat Randevu Al

 
Paylaş
 
 
0530 162 10 97