Ana Sayfa / Makale / Kayseri Develi Ceza Avukatı

 
Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Kayseri Develi Ceza Avukatı, Kayseri Develi Ceza ve ağır ceza davaları için ceza avukatı ilgili detaylı bilgilendirmeyi Avukat Ceyhun ÖCAL olarak bu sayfa üzerinden yapıyor olacağız. Deneylimli ekibimiz ile Kayseri ceza avukatı ve Kayseri Develi Ceza Avukatı arayışınız için sizlere destek olmaktan memnuniyet duyarız. Ofisimiz ve ekip arkadaşlarımız olarak Kayserideyiz. Şimdi sırasıyla ceza davaları, ceza avukatı tanımı, hizmetleri ve genel ceza dava süreçleri ile ilgili bazı bilgileri aktarıyor olacağız.

Kayseri Develi Ceza Avukatı Ceyhun ÖCAL

Kayseri Develi Ceza Avukatı Ceyhun ÖCAL

Türk Ceza Kanunu ve özel bazı kanunlara göre suç oluşturan eylemlere ilişkin olarak Asliye Ceza Mahkemeleri ve Ağır Ceza Mahkemelerinde yargılamalar yapılır. Ceza yargılamasında iddianamenin kabulüne kadar devam eden soruşturma aşamasında ve hükmün kesinleşmesine kadar devam eden kovuşturma aşamasında ceza avukatı size her türlü hukuki desteği verir.

Develi Ceza Avukatı Tanımı ve Hizmetleri:

Ülkemizde avukatlar arasında alan seçerek dava kabul etme söz konusu olmasa da ceza davalarının niteliği gereği güncel kanun değişikliklerini takip eden ve ceza hukuku alanında tecrübeli avukatlar uygulamada ceza avukatı olarak tanımlanmaktadır. Bu kapsamda ceza avukatlarının müvekkillerine sunabilecekleri hizmetlerden bazıları aşağıda sıralanmıştır:

 • Ceza avukatı aracılığıyla ceza davası sonunda yargılama konusu eyleme ilişkin oluşmuş maddi ve manevi zararların tazmin edilmesi için hukuk mahkemelerinde tazminat davası açılabilir.
 • Ceza avukatı, sanık veya müşteki yargılama süresince müvekkilinin haklarını korumak için her türlü hukuki desteği verdiği gibi müvekkilinin yargılama sürecinde duruşmalarda sözlü olarak savunduğu gibi duruşma haricinde ise yazılı olarak başvurularda bulunur.
 • Ceza avukatı ceza davaları sonucunda özellikle sanık olarak yargılanan kişilerin özgürlüklerinin kısıtlanabilmesi nedeniyle suçun mağduru kişilerin manevi olarak yıprandıklarının bilinciyle savunmasını bu duyarlılıkla yapar.
 • Ceza avukatı, ceza yargılaması sürecinin kapsamlı hukuk bilgisi ve meslek birikimi gerektirdiğinin bilinci ve sorumluluğuyla gerek müvekkili gerekse mahkeme nezdinde, olay örgüsüne bağlı olarak gerekli düzenlemeleri yapar ve süreci yönlendirir.

Sonuç olarak dava süresinde hak kayıpları yaşanmaması için alanında uzman ceza avukatından destek almak hak kayıplarını engelleyecektir.
Destek almak için şimdi arayınız 0 530 162 10 97.

Ceza Avukatı olarak biz neler sunuyoruz?

Avukat Ceyhun ÖCAL olarak, Develi ceza avukatı konusu ile ilgili Türk Ceza Kanununa göre hukukumuzda suç kabul edilen ve kanun ile cezai yaptırımlar düzenlenen; Kasten Öldürme, Taksirle Öldürme, Kasten Yaralama, Taksirle Yaralama, Tehdit, Şantaj, Hakaret, Özel Hayatın Gizliliğini İhlal, Kişisel Verilerin Hukuka Aykırı Kaydedilmesi, Hırsızlık, Yağma, Mala Zarar Verme, Dolandırıcılık, Çocuğun Kaçırılması ve Alıkonulması, İhaleye Fesat Karıştırma, Bilişim Sistemine Girme, Zimmet, Görevi Kötüye Kullanma vb. suçlar nedeniyle açılan ceza davalarında her türlü hukuki desteği sunuyoruz.

Ceza davalarında, cezanın belirlenmesinde suçun işleniş biçimi, suçun işlenmesinde kullanılan araçlar, suçun işlendiği zaman ve yer, meydana gelen zarar ve tehlikenin ağırlığı, failin kast ve taksire dayalı kusurunun ağırlığı, failin güttüğü amaç ve sebep işlenen suça ilişkin kanunda öngörülen cezanın alt ve üst sınırı arasında verilecek cezayı belirler. Verilecek cezanın belirlenmesinde veya hakkında suçu işlediği şüphesiyle iddianame düzenlenen şüpheli veya kamu davası açılan sanığın suçu işleyen kişi olup olmadığının tespitinde haksız yere ceza almamak için uzman ceza avukatının desteğini önemlidir. Ceza yargılamasında tıpkı ceza avukatı gibi ceza hakimi de, ceza hukukuna hakim olan ilkeleri göz önünde bulundurarak dosyayı inceler ve kararını bu ilkeler ışığında verir.

Kayseri Develi Ceza Avukatı Hangi Alanlarda Hizmet Verir?

Develi Ceza Avukatı, Ağır Ceza Mahkemeleri, Asliye Ceza Mahkemeleri, Çocuk Ceza / Çocuk Ağır Ceza Mahkemeleri, Sulh Ceza Hakimliği ve Fikri Sinai Ceza Mahkemelerinde Hukuki Danışmanlık ve Temsil hizmeti verebilir.

Kayseri Ceza Avukatı ve Ceza  dava ve temsil konusunda başka sorularınız için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Ankara Ceza Avukatı müşteki, mağdur, şüpheli ve sanık müvekkiller için soruşturma ve kovuşturmanın her aşamasında deneyim ve profesyonellikle hizmet vermektedir. Kayseri Ceza Avukatları Ceza Hukuku dışında ekonomik suçlar, bilişim suçları ve iş kazalarından kaynaklanan uyuşmazlıklarda da müvekkillerine hizmet vermektedir.

Kayseri Develi Ceza Avukatı Ceza Hukukuna ilişkin olarak;

 • Ankara Ceza Avukat olarak davanın her aşamasında müşteki ve sanık vekilliği,
 • Sulh, Asliye ve Ağır Ceza mahkemelerinde sanık ve müdahil vekilliği,
 • Suç duyurusunda bulunma, Cumhuriyet Savcılığı hazırlık soruşturması sırasındaki takip ve müdahaleler,
 • Trafik kazalarından kaynaklanan, ceza davaları, kusur oranına karşı itiraz ve tespitler,
 • Çek yasası Fikri ve Sınai Mülkiyet haklarından kaynaklanan cezai takipler ve davalar,
 • Ankara Ceza Avukatı Sabıka kayıtlarının ve sicillerin zaman aşımı vs hukuki nedenlerle silinmesi talepleri,
 • Kanunlarla düzenlenen cezai müeyyideler için şikayet ve dava takibi yapmaktayız.

Kayseri Barosu Avukatlarından Avukat Ceyhun ÖCAL, Ceza Davaları ve Ağır Ceza Davaların da tecrübesi ve hukuk bürosu ile Kayseri İli ve Develi İlçesinde müvekkillerine yardımcı olmaktadır. Dilekçe hazırlanması, etkin savunma için mutlaka Avukatlık büromuza bekleriz. Kayseri Develi Ceza Avukatı Ceyhun ÖCAL. Tlf: 0 530 162 10 97

 
Paylaş
 
 
0530 162 10 97