Ana Sayfa / Makale / Kayseri Ücretsiz Avukat

 
Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Kayseri ücretsiz avukat talebi için vatandaşlar arama motorlarından bunu nasıl yapabileceklerini araştırmaktadırlar. Bunun için barodan ücretsiz avukat nasıl talep edilir diye belirli aramalar yapılır. İnsanlar haklarını aramak ve farklı sebeplerden dolayı hukuki yollara başvurmak isterler. Bunun için de maddi imkanları kısıtlı olabilir. Ancak ücretsiz avukat talebi ile davalarına uygun olan avukatlardan yardım alabilirler. Türkiye Barolar Birliği, bu tür avukatlık hizmetleri için ücretsiz bir şekilde yararlanmanızı sağlayarak haklarınızı güvence altına almaktadır. Eğer ceza davası için başvuru yapmak isterseniz de Ceza muhakemesi kanunu hükümlerine dayanarak davanın görüldüğü mahkemeye başvurmanız gerekmektedir. Böylece ücretsiz bir şekilde avukat talebinde bulunmalısınız.

Kayseri Ücretsiz Avukat Talebi

Kayseri Ücretsiz Avukat - Avukat Ceyhun Öcal

Kayseri Ücretsiz Avukat – Avukat Ceyhun Öcal

Kayseri ücretsiz avukat talebinde bulunmak için belirli belgelerinizi tamamlamış olmanız gerekiyor. Hafta içi her gün, hukuki olarak yardıma ihtiyacı olan kişiler avukatlık hizmetleri alabilir. Bunun için maddi imkânınızın olmaması pek önemli değil. Avukatlık hizmetlerinden yararlanarak başvuru esnasında istenilen belgeleri getirmeniz yeterli olacaktır. Genel olarak istenilen belgeler şu şekildedir;

  • Muhtardan alınacak olan fakirlik belgesinin yeni tarihli olması
  • Yine muhtardan ya da e devletten ikamet belgesinin alınması
  • Dava için gerekli olan belgelerin fotokopisi ile orijinal belgeler
  • Nüfus cüzdanının orijinali ile fotokopisi

Ve bununla beraber avukatınızın sizden isteyeceği başka belgeleri de yanınıza alarak başvuruda bulunabilirsiniz. Dolayısıyla adli yardımdan yararlanmak istiyorsanız icra takibinin yapılacağı ya da davanın açılacağı baro başkanlığına başvuru yapmanın gerekir. Bunun yanı sıra baro adli yardım büroları da bu konuda hizmet vermektedir. Şahsen başvuru yapmanız gerekir.

Ücretsiz Avukat Başvurusu

Ücret ödemeden avukat başvurusu yaptıktan sonra ilgili olan birim, ödeme gücünüzün olup olmadığını tespit eder. Bunun için de mutlaka fakirlik belgesinin muhtarlıktan alınması gerekmektedir. Ancak bazı barolar da bu belgeyi yeterli görmeyebilir. Dolayısıyla aylık kazancınızın gösterildiği ve üzerinize kayıtlı olan gayrimenkul olup olmadığını da araştırabilirler. Gayrimenkul haricinde üzerinizde kayıtlı olan herhangi bir araç ya da sigorta gibi şeylere bakarak durumunuzu kontrol ederler. Talebiniz olumlu olarak değerlendirildiği zaman, görevlendirilen avukata vekalet çıkarmanız gerekir. Böylece hukuki süreciniz de başlamış olur.

Kayseri Avukat Randevu Al

Kayseri Avukat Randevu Al

 
Paylaş
 
 
0530 162 10 97