Ana Sayfa / Makale / Kayseri Türk – Alman Hukuku Avukatı

 
Click to rate this post!
[Total: 3 Average: 4]

Kayseri Türk – Alman Hukuku Avukatı Av. Ceyhun ÖCAL.Tlf : 0530 162 10 97.

Kayseri Barosu Avukatı Ceyhun ÖCAL olarak, müvekkillerimize Hukuk Bürosu olarak Türk – Alman Hukuku Türk –İsviçre Hukuku ve Türk- Fransa Hukuku alanında hizmet sunuyoruz.  Arayınız 0 530 162 10 97.

 Türk Medeni Kanunumuz İsviçre Ülkesinden Alıntı, Eski CMUK (Ceza Muhakemesi Usul Hukuku) Kanunumuz ise Almanya Ülkesinden alıntıydı. Bu kanunlar kendi dönemlerinin gerçekten çok modern kanunları kategorisindeydi. Bu yönü ile ülkemiz iç hukuk mevzuatı ile Almanya- İsviçre Avusturya- Fransa Ülke mevzuatları çok büyük benzerlikler göstermektedir.

Alman – Türk ilişkileri geleneksel olarak yakınlık ve dostluk içinde gelişmiştir. Bununla birlikte özellikle son on yıl içerisinde iki ülke arasındaki iş ilişkilerinde önemli bir artış görülmektedir. İki ülke arasındaki yıllık ticaret hacmi 32 milyar Euro’ya ulaşmış ve Almanya, Türkiye için en önemli partner haline gelmiştir. Şu anda 4 milyona yakın Türk kökenli insan Almanya’da yaşamakta ve Köln’de bulunan Alman-Türk Sanayi ve Ticaret Odası’nın verilerine göre Almanya’da Türklere ait 80.000’den fazla kayıtlı iş yeri ve bunların 400.000’den fazla çalışanı bulunmaktadır.  Ayrıca Stutgart İlinde Porshe Fabrikasında çalışan işçilerimiz olduğu gibi Frankfurt İlinde Almanya’nın Finans Merkezinde işlemler yapan Türk  Bu nedenle başta Almanya olmak üzere Avusturya, İsviçre, Fransa’dan Türkiye’ye yapılan ihracat 2002’den 2014’e kadar neredeyse 5 kat artmıştır. Giderek artan bu ilişkiler  çok farklı ve uzmanlık gerektiren hukuki sorunları da beraberinde getirmekte ve bu alanda da hukuki destek ihtiyacı kaçınılmaz olmaktadır.

Kayseri Türk – Alman Hukuku Avukatı

Kayseri Türk – Alman Hukuku Avukatı

Ofisimiz, Türk/Alman-Avusturya-Fransa Hukuku alanında uzun yıllara dayanan tecrübeleri ve uzmanlıkları ile başta Almanya olmak üzere  yine Alman dilinin hâkim olduğu İsviçre, Avusturya, Hollanda gibi ülkelerde Türk Hukuku bakımından yaşanan hukuki sorunlarda ve  süreçlerde yerli – yabancı bireysel ve kurumsal müvekkillerine hukuk danışmanlığı ve dava vekilliği hizmetleri sunmaktadır.
Buna ilişkin olarak sunduğumuz başlıca hizmetler,

  • Türk/ Alman-İsviçre-Avusturya-Fransa Hukukuna yönelik evlilik, boşanma, velayet ve mal paylaşımı konularında hukuki danışmanlık,
  • Türk/ Alman-İsviçre-Avusturya-Fransa Hukukuna yönelik malvarlığı ve miras konularında hukuki danışmanlık,
  • Türk/ Alman-İsviçre-Avusturya-Fransa Hukukuna  ticari ilişkilerine yönelik milletler arası hukuki sorunlarla ilgili her türlü danışmanlık,
  • Yabancı mahkeme kararlarının Türkiye’de tanıtılması ve tenfizi (Tanıma – tenfiz davası)
  • Yurt dışında yaşayan vatandaşlarımızın Türkiye’deki hukuki işlemlerinin resmi merciler ve mahkemeler nezdinde takibi,
  • Yabancı ülkede yaşayan vatandaşlarımın vatandaşlık hukuku, yabancılar hukuku, emeklilik işlemleri konusunda idari başvurular ve her türlü dava işlemleri,
  • Milletlerarası Özel Hukuk ve Usul Hukukundan Kaynaklanan Davalar.
  • MASAK tarafından konulan şüpheli işlemler Blokelerinin Kaldırılması. (Yurtdışından ülke vatandaşlarımıza gönderilen yüksek EURO miktarları Masak tarafından öncelikle şüpheli işlemler kategorisine alınmakta daha sonra ise araştırmalar neticesinde ilgili para hukuka uygun ise ülkedeki alıcı hesabına teslim edilmektedir. Bu nedenle yurtdışında yaşayan Türk Vatandaşları, ilgili parayı göndermeden önce ilgili bankaya bildirimde bulunarak bilgi vermesi para üzerinde bloke konulmaması açısından büyük önem arz etmektedir.)

Yukarıda belirtilen açıklamalar çerçevesinde Kayseri Türk– Alman Hukuku Avukatı Avukat Ceyhun ÖCAL olarak, tüm müvekkillerimize tecrübemiz ve hukuk bilgimiz ile yardımcı olmaya hazırız.

Kayseri Avukat Randevu Al

Kayseri Avukat Randevu Al

 
Paylaş
 
 
0530 162 10 97