Ana Sayfa / Makale / Kayseri İdari Yargı Avukatı

 
Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Kayseri idari yargı avukatı amacı, kamu yararının sağlanmasıdır. Bununla beraber kişi ve toplulukların ilişkilerini düzenlemektedir. İdarenin yapmakla zorunlu olduğu belirli işlemler vardır. Burada gerçek ve tüzel kişilerin sorumluluklarının belirlenmiş olduğu yasa egemenliğinde hukuka uyumluluk şattır. Hukuka uyumluluk ile hukuka aykırılık tespit edilerek; aykırılık söz konusuysa bu konunun giderilmesi için yetkili mercilere başvurularak dava açılır. Bu konuda büromuzda müvekkillerimiz bu alanda dava vekilliği hizmeti ve bununla beraber danışmanlık hizmeti alabilirler.

Kayseri İdari Yargı Avukatı Özellikleri

İdare hukukunun genç bir hukuk dalı olması ve bu konuda uzmanlaşmış Kayseri idari yargı avukatı, gelişmeler konusunda müvekkillerine destek olmaktadır. İdarenin işlem ve eylemleri konusunda hukuka uygun davranan avukatlar, hukuka aykırı davranışları ortadan kaldırırlar. Ortada herhangi bir zarar olmuşsa da avukatlar bu zararların giderilmesi için önem arz eder. Dolayısıyla açılan ve yürütülmekte olan davalar süresince zarar ortadan kaldırılır. Bunun yanı sıra;

  • Kamu alanında ortada olan herhangi bir uyuşmazlığın çözümü için idari yargısı görevli ve yetkili konumdadır
  • Uyuşmazlıklar konusunda idari yargıya başvururlar
  • Hukuk alanında süre ve haklar belirli usullere göre düzenlendiği için, bu konuda avukatlarınızın sizinle aynı şehirde olması önemlidir.
  • Avukatın marifeti ile uyuşmazlıklar giderilir
  • Kişi ile idare arasında çıkan herhangi bir uyuşmazlık durumunda bu durum dilekçe ya da uzlaşma ile çözülememektedir. Bu yüzden idari yargı sürecinde dava açmak veya zorunlu başvuru ile üst makama başvuru yapılır. Bu durum zorunludur.

İdari Yargıda Çözüm Odaklı Olmak

Kayseri İdari Yargı Avukatı - Avukat Ceyhun Öcal

Kayseri İdari Yargı Avukatı – Avukat Ceyhun Öcal

İdari yargı alanında, uzman avukatlardan her zaman destek alınmalıdır. Bu konuda avukatlar hem yol gösterici olup hem de çözüm odaklı olarak çalışırlar. Böylece davalar uzamaz ve mağduriyet ortadan kaldırılır. Bu durumun avukata danışılması her zaman faydalı sonuçlar verir. Bunun nedeni idare hukukunda herhangi bir kanun metninin olmaması sebep gösterilir.

Yani kamu gücü egemen olduğu için idare ile kişiler bu konuda eşit değillerdir. Bu durumda devlet daha güçlü durumdadır. Dolayısıyla gereken süreç sadece belgelerin hazır olmasıdır. Bu yüzden mağdur olmamak adına Kayseri idari yargı avukatı ile görüşerek mağduriyetinizi gidermeye hazır olduğumuzu bildirmek isteriz. Vekalet vermek için tıklayın.

Kayseri Avukat Randevu Al

Kayseri Avukat Randevu Al

 
Paylaş
 
 
0530 162 10 97