Ana Sayfa / Makale / Kayseri Dolandırıcılık Suçları Avukatı

 
Click to rate this post!
[Total: 5 Average: 4.2]

Kayseri Dolandırıcılık Suçları Avukatı; Dolandırıcılık suçu sosyal hayatta en çok karşılaşılan, malvarlığına karşı işlenen, basit şeklinin uzlaşma kapsamında olduğu, soruşturma ve kovuşturma aşamasında farklı oranlarda etkin pişmanlık hükümlerinin uygulandığı bir suç tipidir.

Kayseri Dolandırıcılık Suçları Avukatı

Kayseri Dolandırıcılık Suçları Avukatı

Kayseri Dolandırıcılık Suçları Avukatı

Dolandırıcılık suçunun oluşması için sanığın hileli davranışlarla muhatabını aldatmış olması gerekmektir. Aldatma muhatabın iradesini etkileyen bir niteliği sahip olduğu için aynı zamanda kişilerin irade özgürlüğü de ihlal edilmektedir.

Yargıtay’ın yerleşik uygulamalarına göre dolandırıcılık suçunun oluşabilmesi için fiilin hileli davranışlarla bir kimseyi aldatıp onun veya başkasının zararına olarak kendisine veya başkasına bir yarar sağlaması gerekmektedir.

Hile nitelikli bir yalandır. Yalan belli oranda ağır yoğun ve ustaca olmalı sergileniş açısından mağdurun denetleme olanağını ortadan kaldırmalıdır. Kullanılan hile ile mağdur yanılgıya düşürülmeli ve bu yanıltma sonucu kandırıcı davranışlar ile yalanlara inanan mağdur tarafından sanık veya bir başkasına haksız çıkar sağlanmalıdır.

Hukuki Alanda Tecrübeli Ceza Hukuku Avukatlık Hizmeti

Hilenin kandırıcı nitelikli olup olmadığı olaya göre değerlendirilmeli olayın özelliği mağdurun durumu fiil ile olan ilişkisi, kullanılan hilenin şekli kullanılmış ise gizlenen veya değiştirilen belgenin nitelikleri ayrı ayrı nazara alınmalıdır.

O halde hileli davranışın aldatacak nitelikte olması gerekir. Basit bir yalan hileli hareket olarak kabul edilemez. Hileli hareketin ne olduğu mağdur üzerindeki etkisi kandırılabilecek bir hareket olup olmadığı mağdurun iyi niyeti ve güven duygularının suiistimal edilip edilmediğine bakılmalıdır. (Nitelikli Dolandırıcılık Davası)

Kayseri Avukat Ceyhun ÖCAL, Dolandırıcılık Suçları konusunda deneyimi tecrübesi hukuk bilgisi ile müvekkillerine yardımcı olmaktadır. Bu suçlar da savunma çok önem arz ermektedir. Kayseri Ağır Ceza Avukatı ve Kayseri Nitelikli Dolandırıcılık Suçları Avukatı Ceyhun ÖCAL. TLF: 0 530 162 10 97

 

Kayseri Avukat Randevu Al

Kayseri Avukat Randevu Al

 
Paylaş
 
 
0530 162 10 97