Ana Sayfa / Makale / Kayseri Anlaşmalı Boşanma Avukatı

 

Kayseri anlaşmalı boşanma avukatı ile en hızlı ve en kısa bir süre içinde boşanabilirsiniz. Anlaşmalı boşanmada belirli kurallar vardır. Bunun için aralarında anlaştıkları bazı durumlar mevcut olabilir. Bunlar;

  • Çocuğun velayetinin alınması
  • Eşya ve mal paylaşımları
  • Nafaka alınması
  • Maddi ve manevi tazminatların verilmesi

Gibi belirli kurallar olabilir. Dolayısıyla bir anlaşma protokolü ile ortak bir karara varılarak boşanma işlemi gerçekleştirilebilir. Evlilikte tarafların ortak bir karar alarak yasal sonuçlar karşısında anlaşmaları yöntem ve biçim yönünden biraz daha farklılık gösterir.

Kayseri Anlaşmalı Boşanma Avukatı Şartları

Kayseri anlaşmalı boşanma avukatı için belirli şartlar mevcuttur. Bu şartlar doğrultusunda;

  • Tarafların en az 1 senedir evli olmaları gerekmektedir. Bu sürenin az olması, anlaşmalı boşanmanın mümkün olmadığı anlamına gelir.
  • Hem maddi hem de manevi olarak tarafların uzlaşmış olmaları gerekir. Bunlar da boşanma protokolünde bildirilmiş olmalıdır.
  • Eşlerin anlaşmalı boşanmaları için davaya katılmaları şarttır. Çünkü hakimin tarafları dinlemesi gerekmektedir.
  • Anlaşma protokolü olsa bile, hakim bunları teyit etmek durumundadır. Bu yüzden çiftlerin mutlaka davaya gelmeleri şart koşulur.

Anlaşmalı boşanma davasının açılabilmesi için boşanma dilekçesiyle beraber yetkili mahkemeye başvuru yapılmalıdır. Aile mahkemeleri, boşanma davası ile ilgilenirken, bu mahkemelerin olmadığı yerlerde asliye hukuk mahkemelerinde dava açılır. Bu işlemler için tarafımıza vekalet verebilirsiniz.

Anlaşmalı Boşanma Dilekçesi

Kayseri Anlaşmalı Boşanma Avukatı - Avukat Ceyhun Öcal

Kayseri Anlaşmalı Boşanma Avukatı – Avukat Ceyhun Öcal

Aile mahkemeleri boşanma davası, babalık davası, evlat edinme, çocuğun ve kadının şiddete karşı korunmasını sağlamak gibi aile içi olayları için kurulan özel mahkemedir. Aile mahkemesi dilekçeleri bu mahkemeye başvurmak için yazılan dilekçelerdir. Bu dilekçelerin yazım aşaması ve davanın devamında herhangi bir mağduriyet yaşamamak için avukat aracılığıyla takip edilmelidir. Aile mahkemesine verilecek olan dilekçe deliller ile birlikte hazırlanmalıdır.

Doldurulan boşanma dilekçesi Aile Mahkemesi Kalemine geldiği zaman resmi olarak boşanma davası dilekçesi olur. Dava başlamadan önce mahkeme tarafları çağırarak sulha teşvik eder.  Taraflarda buna rağmen sulh sağlanmazsa dava başlatılır. Eğer boşanma davası çekişmeli bir şekilde geçecekse aile mahkemesine çekişmeli boşanma davası dilekçesi verilmelidir. Bunun için Kayseri anlaşmalı boşanma avukatı gereken desteği vermektedir. Profesyonel bir yol izlemek için mutlaka bir avukata başvurmanız gerekir.

Kayseri Avukat Randevu Al

Kayseri Avukat Randevu Al

 
Paylaş
 

Avukat Ceyhun Öcal - Kayseri Avukat

Avukat Ceyhun Öcal
Mevlana Mah. Barış Manço. Cad. Özbaş Apt. No.19/7 (Kat.3 Adliye Yanı) Kocasinan/KAYSERİ

Tel: 0 530 162 10 97

Mail: ceyhun602@gmail.com

 

Çalışma Saatlerimiz

Pazartesi – Cuma : 08:00 – 18:00
Cumaretesi: 09:00 – 16:00
Pazar: Kapalı